سئو و بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت در استارت آپ سیزده درصد

پیش از آنکه بخواهیم به این موضوع مهم بپردازیم لازم است که به شما تبریک بگوییم؛ شما با خواندن این مطلب در سایت سیزده درصد یک گام مهم و بزرگ در جهت افزایش بازدیدکنندگان سایت اینترنتی خود برداشته اید که ارتباط بسیار مستقیمی با افزایش فروش در کسب و کارتان اعم از محصولات و خدماتتان خواهد داشت. روشی که شما به دنبال یادگیری آن هستید (یعنی سئو یا بهینه سازی سایت) می تواند به شکل بسیار شگرفی میزان فروش کسب‌و کارتان را دگرگون کند. در ادامه با ما در این محتوا از سایت 13درصد همراه باشید.

 

سئو چیست؟

به احتمال بسیار زیاد شما و تمام کسانی که به دنبال آموزش سئو و مفاهیم آن هستید با این کلمه آشنایی دارید و قبلا به گوشتان خورده است. اگر بخواهیم به صورت کلیشه ای و رایج این مفهوم را معنی کنیم باید بگوییم که SEO مخفف عبارت خارجی SEARCH ENGINE OPTIMIZATION به معنی بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو می باشد. این تعریفی است که در بسیاری از سایت ها از آن استفاده شده است و یک مفهوم کلی و سخت را به ما ارائه میدهد. اما اگر بخواهیم این مفهوم را به شکلی ساده تر بیان کنیم باید بگوییم که به مجموعه فعالیت های انجام شده توسط ما و یا هر شخص متخصص دیگر که در جهت کسب رتبه‌های برتر در نتایج جستجو صورت می گیرد، سئو یا بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو گفته می شود.

 

حال که با مفهوم سئو آشنا شده ایم، می خواهم یک سوال مهم را برای شما طرح کنم. با ما همراه باشید.

  • چرا سئو می تواند درآمد ما از وب سایتمان را تا چندین برابر افزایش دهد؟

برای جواب به این سوال باید بگوییم که به طور مثال زمانی که سایت اینترنتی 13درصد در رتبه اول نتایج موتورهای جستجو قرار بگیرد، مخاطبان بسیاری از طریق جستجو در گوگل وارد وب سایت ما شده و به احتمال بسیار زیاد در صورت جلب اعتماد آنها، از خدمات سئو و طراحی سایت رایگان ما استفاده خواهند کرد. در این صورت استارت آپ سیزده درصد به جای محدود شدن به مشتریان قدیمی و کسانی که از طریق تبلیغات محیطی با ما آشنا می شوند، می تواند در دسترس میلیون‌ها کاربری که از سراسر جهان به اینترنت دسترسی دارند قرار بگیرد و محصولات و خدمات خود را به آنها ارائه دهیم. این است راز چندین برابر شدن درآمد با استفاده از سئو.

چه کسانی به سئو احتیاج دارند؟

روش های بسیاری برای افزایش بازدید یک وب سایت وجود دارد. برخی از این روش ها هزینه های بسیار زیادی را به همراه خود دارد و به صورت یک مقصع زمانی بازدید وب‌سایت شما را افزایش می دهند اما این بازدید ها معمولا جزو بازدید‌های موثر به حساب نمی آیند. به این دلیل که در بسیاری از مواقع کاربر به صورت ناخواسته و یا با فریب تبلیغاتی وارد وب سایت شما می شود و به محض اینکه متوجه شود وب سایت شما برای او مفید نیست، سایت شما را به سرعت ترک می کند. اما کاری که سئو انجام می دهد دقیقا برعکس این عمل می باشد و افزایش بازدید موثر از موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش فروش محصولات و خدمات از طریق وب سایت را به همراه دارد.

اما بازدید موثر از موتورهای جستجو به چه معناست؟

بازدید موثر از موتورهای جستجو به این معناست که کاربر کلمه ای را جستجو می کند که به آن نیاز دارد و وقتی وب سایت شما در آن کلمه در رتبه اول گوگل قرار داشته باشد، کاربر وارد وب سایت شما شده و احتمال استفاده از محصولات و خدمات شما افزایش می بابد. به طور مثال فرض کنید سایت سیزده درصد در کلمه کلیدی طراحی رایگان سایت در رتبه اول موتورهای جستجو قرار داشته باشد و شما به دنبال فردی می گردید که برایتان سایتی را طراحی و کدنویسی کند. شما با جستجو کردن کلمه طراحی سایت وارد سایت 13 درصد می شوید و با پیشنهاد ویژه این سایت مبنی بر طراحی رایگان سایت روبه رو می شوید. چند درصد احتمال این وجود دارد که شما از خدمات این سایت استفاده کنید؟

نکته ی دیگری که باید به آن دقت کنیم این می باشد که مهم ترین مزیت بازدیدهایی که از موتورهای جستجو وارد وب سایتتان می شوند این است که کاربر به دنبال محصولات و خدمات ارائه شده توسط شما بوده و با جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان وارد وب سایت شما شده است. در واقع کاربر به خدمات ارائه شده توسط شما نیاز داردو این شما هستید که باید کاربر وارد شده به وب سایتتان را به خریدار تبدیل کنید.

 

مهم تریم مراحل سئو وب سایت

سئو تکنیکال

فرایند استانداردسازی کدهای نوشته شده سایت، رعایت اصول بهینه سازی در طراحی، نشانه گذاری های استاندارد، افزایش سرعت سایت و ...

بازاریابی محتوا

 

بررسی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار، شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، بررسی رقبا موجود در زمینه کسب و کار، نوشتن استراتژی بازاریابی محتوایی، تولید محتوای غیر کپی و ارزشمند، استراتژی لینک سازی داخلی و ....

لینک سازی هدفمند

رعایت کردن دو اصل بالا میتواند وب سایت را به صفحه اول نتایج جستجوگوگل برساند ولی برای اینکه بتوانید در رتبه اول موتورهای جستجو قرار بگیرید و با سایر سایت ها رقابت داشته باشید باید برای سایت خود استراتژی لینک سازی خارجی داشته باشد.

فعالیت در انواع شبکه های اجتماعی، ایجاد یک استراتژی کامنت مارکتینگ، خرید بک لینک موثر، خرید رپورتاژ آگهی و …

در پایان اگر هدف شما استفاده از سئو برای افزایش ترافیک با هدف فروش بالاتر در کسب و کارتان باشد، پیشنهاد می کنیم که به متخصصین سایت 13درصد اعتماد کنید و از راهنمایی ها و خدمات و مشاوره های آنها در جهت بهبود رتبه وب سایتتان استفاده کنید. قرارگرفتن در رتبه اول نتایج جستجوی گوگل رو برای همتون آرزو می کنیم. به امید دیدار مجدد