تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوا وسیله‌ایست که شما را به اهداف خود از تجارت آنلاین می‌رساند. در این مقاله تأثیرات انواع محتواها در تجارت آنلاین را بخوانید.

تولید محتوا گام‌های بعد از طراحی سایت در تجارت آنلاین محسوب میشه.

تولید محتوا مدل‌های مختلفی داره که می‌تونه به شما در توسعه بازار آنلاین کمک کنه. طراحی سایت پله اولی است که برای تجارت آنلاین طی می‌کنید؛ پله‌های بعدی باید با استفاده از تولید محتوای مناسب طی شوند و شما رو به مقصد نهایی برسونن.

زمانی که شما تجارت آنلاین رو شروع می‌کنید و وب سایتتون رو راه‌اندازی می‌کنید؛ پیشرفت شما وابسته به میزان بازدیدی است که کاربران از وب سایت شما انجام می‌دن. با افزایش میزان بازدید می‌تونید خیلی راحت‌تر محصولات و خدماتتون رو بفروشید یا حتی از طریق تبلیغات درآمد داشته باشید.

با توجه به پاراگراف قبلی مهم‌ترین دغدغه بعد از راه‌اندازی سایت، افزایش بازدید روزانه‌ست. تولید محتوا وسیله‌ایه که به شما کمک می‌کنه بازدید از سایتتون رو بالا ببرید. به این فکر کنید که خود شما هم اگر سوالی براتون پیش بیاد، حتی قبل از پرسیدن سوال از اطرافیانتون، سراغ گوگل می‌رید و سوالتون رو سرچ می‌کنید. همه آدم‌ها همینطور هستند. بنابراین اگر شما محتواهایی ارائه بدید که پاسخ سوالات مهم آدما و به خصوص سوالاتی که در حیطه کارتون هستند، رو ارائه بده؛ خیلی راحت می‌تونید به هدفتون برسید.

 

تولید محتوا و انواع مختلف آن‌ها

انتخاب بهترین محتوا مهم‌ترین اصل در جذاب مخاطب‌هاست.

محتوا انواع بسیار زیادی داره. شما با توجه به فضایی که در اون فعالیت می‌کنید، باید محتوای مناسب تولید کنید. اجازه بدید بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم.

  • محتوای متنی: زمانی که افراد در گوگل سوالی رو سرچ می‌کنن، بیشتر به دنبال خوندن جوابش هستند. برای همین تولید محتواهای متنی در موضوع‌های مختلف برای وب سایت شما فایده زیادی داره.
  • محتوای ویدیویی: زمانی که کاربرها قصد دارند کاری رو از طریق اینترنت یاد بگیرن، ترجیح می‌دن فیلمی در مورد اون تماشا کنند. همچنین در فضاهایی مثل اینستاگرام کاربرها به دیدن عکس‌ها و فیلم‌ها عادت دارند و توجه چندانی به کپشن‌های نوشته شده نشان نمی‌دهند.
  • محتوای تصویری: محتوای تصویری برای تمام فضاها کاربرد داره. شما حتی در کنار محتوای متنی باید از تصویر هم استفاده کنید تا کاربرها از خوندن خسته نشوند.
  • پادکست‌های صوتی: تولید محتوای صوتی برای بعضی از کسب و کارها و وب سایت‌ها مناسبه. آدم‌ها دوست دارند به چیزهایی گوش بدن که حال اونا رو خوب می‌کنه. ارائه محتواهای آموزشی در پادکست‌های صوتی ایده خوبی نیست. حتما شما هم تمام درس‌های گفته شده در دوران دبیرستان رو فراموش کردید، اما آهنگی که در دوران دبستان گوش می‌دادید را به خاطر دارید! محتواهای صوتی نیز مانند همین مثال عمل می‌کنند.

علاوه بر اینکه باید به کیفیت تولید محتوا توجه کافی داشته باشید؛ لازمه محتوای مناسب برای فضاهای مختلف در نظر بگیرید. با این کار خیلی راحت می‌تونید مخاطب جذب کنید و تجارت آنلاین رو گسترش بدید.