طراحی اپلیکیشن

برنامه های موبایلی یا اپلیکیشن ها بخش مهمی از تکنولوژی امروز محسوب می‌شوند.

گوگل و اپل با ایجاد پلتفرمی قدرتمند موفق شدند توسعه دهندگان معروف را به سمت خود جذب کنند. بنابراین میتوان گفت اولین و مهمترین عامل موفقیت این دو پلفترم (android،ios) اپلیکیشن ها بوده اند.

طراحی اپ

رازهای موفقیت در طراحی اپلیکیشن که طراحان از شما پنهان می‌کنند

 

مرحله‌ی طراحی در یک پروژه تعیین کننده است و طراحی اپلیکیشن نیازمند بیش از یک طراح است. در روند طراحی برنامه وب و موبایل، داشتن تیم خوب و مناسب شانس ایجاد یک محصول زیبا و مفید را به طور چشمگیر افزایش می‌دهد.

در این مقاله، یکی از رازهای موفقیت در طراحی اپلیکیشن یعنی رویکرد یالانتیس  را معرفی خواهیم کرد؛ همچنین، به ارائه نکات مفید و به اشتراک گذاری بهترین تجربیات بدست آمده در طول سالهای گذشته در مورد طراحی خواهیم پرداخت. طرح چندین سوال می‌تواند در درک این رازها مفید باشد.

 

‌منظور موفقیت در طراحی اپلیکیشن چیست؟

قبل از اینکه در مورد چگونگی ساخت یک برنامه کاربردی صحبت کنیم، باید بدانیم منظور از موفقیت در طراحی اپلیکیشن چیست؟ همه ما می دانیم که دو مؤلفه اصلی طراحی برای یک برنامه وجود دارد - رابط کاربری (UI) و تجربه کاربر .(UX) اینها چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ پاسخ کاربر است. طراحی هنگامی موفق است که کاربران خوشحال باشند. به همین سادگی.

یک طراحی اپلیکیشن موفق تنها یک طراحی زیبا نیست. یک طراحی موفق کاملاً نامرئی است. در حالت ایده‌آل ، کاربران باید مستقیما مؤلفه‌ها و الگوهای رابط کاربر یک برنامه وب یا موبایل را درک کنند تا با حداقل مشکل به اهداف خود برسند. یک تجربه قابل درک کاربران شما را راضی کرده و آنها را ترغیب به مراجعه بیشتر می‌کند، که در واقع به معنای سود بیشتر برای تجارت شما است.

 

چگونه می توانم طراحی UX ایجاد کنم؟

ایجاد یک طراحی اپلیکیشن قابل‌درک، جذاب و کاربر پسند نیاز به درک کاربران شما دارد - دردها، احساسات ، انگیزه ها و خواسته های آنها. اینجا همان جایی است که طراحان UX معمولاً به تاکتیک های طراحی کاربر- محور متکی هستند.

تفکر طراحی- محور، که توسط دانشگاههای استنفورد، هاروارد و ام ای تی ایجاد شده و با موفقیت توسط اپل، گوگل، سامسونگ و جنرال الکتریک اتخاذ شده است، یک رویکرد طراحی اپلیکیشن است که به دنبال درک کاربر نهایی و تعریف مجدد مشکلات آنها برای شناسایی و توسعه است. در حقیقت، تفکر طراحی _محور علاقه عمیقی در ایجاد همدلی کاربران هدف دارد که محصول مورد نظر برای آنها ایجاد شده است.

 

 

 

 در تفکر طراحی- محور پنج مرحله وجودارد:

1)   همدلی - درباره مشتریان خود بیاموزید

2)   تعریف - بر اساس نیازها و بینش های مشتری دیدگاه را تشکیل دهید

 3)  ایده پردازی - بسیاری از راه‌حل های ممکن را با طوفان فکری بیابید

 4)  نمونه اولیه - چندین نمونه اولیه از راه حل های خود ایجاد کنید

 5)  آزمایش - نمونه های اولیه خود را در مقابل کاربران قرار دهید تا بازخورد دریافت کنید

 

تفکر طراحی - محور  در طراحی بیشتر شبیه یک دایره است تا یک مسیر مستقیم. تیم طراحی اپلیکیشن به طور مداوم از نتایج کار خود برای مرور ، سؤال و بهبود فرضیات اولیه خود استفاده می‌کنند و پیامدهای احتمالی راه حل های خود را برای کاربران و صنعت به طور کلی تجزیه و تحلیل می‌کنند.

دقیقاً مانند رویکرد طراحی تفکر - محور، طراحی کاربر - محور (یا طراحی انسان محور) یک تکنیک طراحی تکراری است که در همه مراحل از دیدگاه انسانی به فرایند حل مسئله می‌نگرد.

 

طراحی اپلیکیشن کاربر - محور چهار مرحله دارد که توسط بنیاد طراحی تعاملی پیشنهاد شده است:

 

 1)  زمینه کاربرد را درک کنید - سعی کنید زمینه ای را که کاربران در آن از محصول شما استفاده می کنند، درک کنید.

  2)  الزامات را مشخص کنید - نیازهای کاربران را شناسایی و استخراج کنید.

 3)   راه حل را طراحی کنید - راه حل های ممکن را تهیه کنید.

  4)  راه حل را ارزیابی کنید - راه حل خود را در برابر زمینه و الزامات کاربران خود ارزیابی کنید، و بررسی کنید که چقدر  با نیازهای ویژه کاربران تطابق دارد.

 

این پایان راه نیست، پس از این، تیم شما می تواند تکرارهای بعدی این چهار مرحله را انجام داده و تا دستیابی به نتایج رضایت بخش ادامه دهد.

 Lean UX یک رویکرد متداول موثر در بین شرکت های طراحی اپلیکیشن و توسعه آن است که ریشه آن مدل تولید تویوتا است و با روش های توسعه چابک مطابقت دارد. هدف آن کاهش اتلاف و افزایش ارزش است.

در اصل ، Lean UX  رویکرد مبتنی بر راه حل طراحی تفکر- محور و طراحی انسان- محور را با روش های توسعه مکرر چابک ترکیب می‌کند و روند کار را ساده تر می‌کند. آن به صورت یک فرمول ساده خلاصه می‌شود: فکر کنید، درست کنید، بررسی کنید. با ترکیب یک رویکرد ناب چابک با تکنیک های طراحی انسان - محور، می‌توانید یک فرایند توسعه محصول ایجاد کنید که نه تنها کاربر- محور بلکه از دیدگاه تجاری بسیار کارآمد باشد.

این رویکردها در طراحی اپلیکیشن بسیار مشابه به نظر می رسند، مگه نه؟ بسیاری از طرح ها و الگوریتم های مشابه دیگر وجود دارد که توسط طراحان در سراسر جهان ایجاد شده اند. در اصل، همه آنها به ما یاد می دهند که سؤالات صحیح را بپرسیم تا کاربرانمان را بهتر بشناسیم، تا حد امکان ایده های خود را تولید کنیم و با آزمایش آنها، راه حل ایده آل را پیدا کنیم که نه تنها متناسب با نیاز کاربران بلکه پایدار بوده و می تواند در محیط رقابتی باقی بماند.